Diyalog Haftası nedir?

Diyalog Haftası, Çocuk Gibi Bak Erasmus+ KA347 projesinin ana etkinliğidir. Etkinliğin amacı, farklı ülkelerden üniversite öğrencilerini mülteci çocukların problemlerini tartışmak için bir araya getirmektir. Mülteci çocuklar göç ettikleri yerlerde büyük zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Etkinlik süresince, üniversite öğrencileri mülteci çocuklar hakkında kendi ülkelerindeki iyi ve kötü uygulamaları paylaşacaklar ve onların sorunlarına çözüm önerileri getireceklerdir. Hafta boyunca mülteci çocuklar ile iletişim kurma, göç ve kültürlerarası diyalog üzerine atölyelere katılacaklardır. Tespit ettikleri problemler ve çözüm önerilerini bir raporda toplayacak ve bu raporu haftanın son gününde karar alıcılara sunacaklardır.

 

Diyalog Haftası’na kimler katılıyor?

Diyalog Haftası’na Türkiye, İspanya, Portekiz ve Yunanistan’dan gelecek üniversite öğrencileri katılım göstereceklerdir. Öğrenciler hafta içinde karar alıcılarla da buluşacaklardır.

 

Diyalog Haftası nerede ve ne zaman?

Diyalog Haftası, 6-10 Mayıs 2019 tarihlerinde İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir. Haftaya ait programa buradan ulaşabilirsiniz.

 

Proje Partnerleri

              

Feragatname

ERASMUS+ Project

KA – 3 Yapılandırılmış Diyalog

 

Çocuk Gibi Bak (See Like a Child)

2018-3-TR01-KA347-061750

 

Proje Koordinatörü

İzmir Ekonomi Üniversitesi

 

 

 

 

 

 

‘Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. Ancak burada yer alan görüşlerden Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı sorumlu tutulamaz’

DİYALOG HAFTASI

“Mülteci Çocukların Sesi Olmak”

http://cocukgibibak.com/diyalog-haftasi/

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe